Metropolitalny Portal Konsultacji Społecznych - realizacja

Pod koniec listopada uruchomiliśmy na zlecenie Stowarzyszenia Metropolia Poznań - pierwszy w Polsce Metropolitalny Portal Konsultacji Społecznych. Jest to portal, w którym w jednym miejscy można znaleść informacje o organizowanych konsultacjach społecznych przez ponad 20 jednostki samorządowe należące do metropolii poznańskiej.

Autor: webSylium

Data publikacji: 2017-12-10


Prace nad portalem obejmowały kompleksowe wdrożenie portalu www.konsultacje.metropoliapoznan.pl na naszej autorskiej platformie konsultacji społecznych wsVote dostarczającej szerego narzędzi ułatwiających przeprowadzanie konsultacji społecznych zarówno po stronie publicznej użytkownikom jak i moderatorom oraz administratorom portalu.

W ramach zlecenie oprócz realizacji samego portalu przeprowadzony został cykl szkoleń dla moderatów portalu, a jest ich obecnie w poratalu 120.

Na uwagę zasługę również, fakt że portal został zrealizowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0 poziom AA ułatwiający obsługę portalu przez osoby niepełnosprawne.

Dzięki intucyjnemu ustrukturyzwanemu interfejsowi, interaktywnej mapce oraz wyszukiwarce, mieszkańcy mogą w łatwy sposób dotrzeć do interesujących ich tematów konsultacji oraz zapisać się na spersonalizowany newsletter by być zawsze na bieżąco z pojawiającymi się informacjami w portalu.

Zakres prac:

  • opracowanie architektury informacji oraz przygotowanie makiet funkcjonalnych,
  • projektowanie graficzne,
  • implementacja serwisu internetowego zgodnie ze standardami W3C, zasdami SEO oraz z uwzględnieniem RWD (Responsive Web Design) oraz PWA (Progressive Web Apps),
  • wdrożenie mechanizmów ułatwiających obsługę osobom niepołnosprawnym (standard W3C WCAG 2.0 poziom AA)
  • szkolenia dla moderatorów (prezentacje, filmy instruktażowe),
  • hosting i powdrożeniowa pomoc techniczna,

Zobacz efekt naszej pracy: www.konsultacje.metropoliapoznan.pl

Wiedza, którą chętnie się dzielimy!


Napisz lub zadzwoń do nas


wiadomość:
imię i nazwisko:
firma:
telefon:
e-mail:
Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę webSylium s.c. (ul. Wyszyńskiego 51, 64-100 Leszno) w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych.

Strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]