Dlaczego warto, by tekst napisał za was specjalista?

By nazwy, hasła, slogany i wszelkie treści reklamowe budziły zainteresowanie, wciągały, pobudzały wyobraźnie, poruszały, a nie tylko informowały o specyfice działalności. Jesteście wyjątkowi? Wierzycie, że to wasza oferta jest najlepsza? Powierzcie specjalistom zadanie opowiedzenia o tym światu.

Autor: webSylium

Data publikacji: 2023-09-01


Słowa mają tą magiczną moc, że potrafią trafiać w sedno. Poruszać, zmieniać, oddziaływać. Wszystko się od nich zaczęło, bo „na początku było słowo”. Gdy stawiamy kropkę, wszystko się też na słowach kończy. Warto więc gospodarować nimi mądrze.

Jeden z celów podstawowego szczebla edukacji, jaki wszyscy (bądź prawie wszyscy) przeszliśmy, zakłada, by każdego z obywateli nauczyć pisać i czytać w ojczystym języku. Ma to służyć, rzecz jasna, wyposażeniu nas w kluczową umiejętność, służącą do komunikacji w społeczeństwie. Choć doskonale wiemy, z jakim uczuciem wiązało się pisanie wypracowań na zlecenie nauczyciela, z jakim mozołem dobierane były słowa tekstu, przejście tych prób zakorzeniło w nas silnie przekonanie, że oto pisać potrafimy. Z lepszym czy gorszym skutkiem, ale potrafimy.

Ale czy potrafimy robić to tak, by wzbudzać w czytelniku, adresacie naszych słów, zainteresowanie? Spójrzmy na to z innej perspektywy. Każdy z nas miał styczność z piłką nożną na lekcjach wychowania fizycznego. Czy oznacza to jednak, że każdy z nas potrafi dziś kopać piłkę tak, by trafiała ona do celu?

To czyni dopiero trening. Jeśli decydujecie się na to, by teksty na stronie internetowej waszej firmy powstały przy użycia pióra naszych specjalistów, to znaczy, że wolicie powierzyć to zadanie tym, którzy znają się na tym lepiej. To znaczy, że decydujecie się na usługę, której jakość podparta jest wieloletnim treningiem. Usługę trafiającą do celu.

Odpowiedni dobór słów kluczowych, przejrzystość tekstu, transparentność przekazu, to cechy, które są w stanie przynieść wiele profitów waszej firmie, wpływając nie tylko na korzystne pozycjonowanie waszej strony w wyszukiwarce Google, ale także na budowanie pozytywnego wizerunku. Tekst tekstowi nie jest równy. Linijki jednej treści zdołają trwale przykuć uwagę czytającego, wciągając go w rozpisaną przez copywritera opowieść, podczas gdy linijki innej treści, zdołają tego samego czytelnika trwale zrazić. Internet to teren swoistej walki o uwagę czytelnika. By ją wygrać potrzebne są odpowiednie narzędzia, ale i odpowiedni żołnierze.

Doskonale wiecie na czym polega zasada pierwszego wrażenia. Czasem pierwszym kontaktem z firmą jest właśnie strona internetowa bądź medium społecznościowe. Są to miejsca, na których potencjalny klient w pierwszej kolejności zawiesi swój wzrok, szukając informacji o interesujących go towarach i usługach. Jeśli na tym etapie klient dostrzeże w treści coś, co zniechęci go do dalszego przeglądania oferty, bardzo trudno będzie to wrażenie odwrócić.

Naszą rolą, rolą naszego copywritera, jest uniknięcie tego błędu. By nazwy, hasła, slogany i wszelkie treści reklamowe budziły zainteresowanie, wciągały, pobudzały wyobraźnie, poruszały, a nie tylko informowały o specyfice waszej działalności. Jesteście wyjątkowi? Wierzycie, że to wasza oferta jest najlepsza? Powierzcie specjalistom zadanie opowiedzenia o tym światu.

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O COPYWRITINGU]

Wiedza, którą chętnie się dzielimy!


Napisz lub zadzwoń do nas


wiadomość:
imię i nazwisko:
firma:
telefon:
e-mail:
Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę webSylium s.c. (ul. Wyszyńskiego 51, 64-100 Leszno) w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych.

Strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]